Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 17-6-2024, meniny má Adolf
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/

Dňa 24.5.2015 sa konal seminár v Bratislave zameraný na Jiu-jitsu alebo teda boj na zemi. Hneď od začiatku, sme začali preberať techniku po technike s tým, že sme sa zamerali najmä na detaily. Práve tie, sú pri boji na zemi nesmierne dôležité a veľmi často dokážu ovplyvniť výsledok. Tak isto sme si dávali pozor aj na napätie. Väčšinou je skrátka lepšie byť uvoľnený a nechať pracovať súpera – predsa len, jeho chceme unaviť a nie seba.

            Potom, čo sme si prešli značnú časť techník, sme si dopriali prestávku na obed. Je až neuveriteľné ako človeku chutí obyčajná čistá voda po pár hodinách cvičenia. Počas prestávky nám sensei Milan rozprával o tréningoch, aké prebiehali, keď on sám začínal cvičiť a veru všetci sme pozerali s otvorenými ústami.

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po prestávke sme sa pustili do ďalšej časti semináru. Konkrétne do rôznych kombinácií, kde sme práve využívali techniky z prvej časti. Na záver sme si vyskúšali všetko čo sme sa naučili a to formou voľného boja na zemi.

            Poznal som takmer všetky techniky no stále som si v nich nebol istý a práve vďaka tomuto semináru som si to celé zopakoval a mohol sa zamerať na ďalšie a ďalšie detaily. Ak by som to tak zhrnul, tak seminár sa niesol v duchu - zopakovať jednotlivé techniky, vyskúšať si ich v kombináciách a následne využiť všetko čo sme sa naučili na seminári vo voľnom boji.

 

Martin Rakovický, Bratislava

Pre pridanie komentárov sa musíte prihlásiť do členskej zóny
nacitavam
zavrieť