Aktuality Fórum Budopedia E-shop FAQ Kontakty
Škola Dokan BSK Členstvo Kurzy & Semináre Iga Ryu Kenpó Karate Karate pre deti Praktická sebaobrana Kobudó Ninjutsu Kyudo
Citáty majstrov:
Dnes je 17-6-2024, meniny má Adolf
pasik
Aktuality
Kurzy a semináre
Vyhľadávanie:
Členská zóna
Video materiály
Anketa
Aká oblasť bojových umení vás zaujíma najviac ?
Sebaobrana
43%
Práca s energiou
22%
Filozofia Budó
17%
Zbrane
11%
Kondícia
5%
podujatia.sk univerzitka.com fightsport.sk http://www.realityak.sk/ http://www.agrifarmi.sk/
Na seminár som sa veľmi tešila. Mal sa v Žiline stretnúť celý Dokan. Aj keď som mala X dôvodov prečo neísť, nakoniec som zariskovala a šla :-) . V nedeľu v noci som síce potom nespala, ale v pondelok to nakoniec v škole dobre dopadlo a tým sa mi len potvrdilo, že obetovaný víkend nebol na úkor ničoho.
 
Odchádzali sme už v piatok poobede s Tomášom autom. Odchod bol mierne napätý kvôli povinnostiam zanechaných doma. Ako však cesta ubiehala aj moje myšlienky sa už sústredili len na to čo nás čaká v Žiline. Stihli sme ešte druhý tréning Kumite, kde sa k nám neskôr pripojili aj ďalší Bratislavčania, ktorí išli vlakom. Po tréningu bolo zenové sedenie. Musím priznať, že bolo vtedy pre mňa dosť náročné. Myseľ som mala úplne rozhádzanú, keď sa k tomu pridalo zopár rušivých elementov už som sa upokojiť ani nedokázala, tak som len držala do konca. Keďže sme mali konečne k dispozícii Tomáša, ktorí je inak v BB, pustili sme sa hneď do nacvičovania programu na ďalší deň. Mali sme si pripraviť ukážky a zábavný program. Aj tak nám však chýbala do partie Dia s Peťom. Tým sme teda všetko vysvetlili až v sobotu. Tu som sa veľmi dobre bavila (a nielen ja) na tom, aký tanečný choreograf sa z Tomáša vykľul.
 
V sobotu ráno sa ťažko vstávalo. Tvrdý podklad a nočné akrobatické kúsky už môj chrbát zrejme nezvládal ignorovať. Nenechala som si tým však pokaziť deň. Počas tréningov sme si mali možnosť vypočuť rôzne teórie o správnom údere Oi Zuki, či kope Mae Geri. Myslím, že teoreticky to máme ako tak naštudované všetci. Škoda len, že teória nie vždy funguje aj v praxi. Holt, čaká nás zjavne ešte veľa cvičenia, kým dokážeme udrieť ako sensei Milan. Nijak inak ako praktikou na to asi neprídeme.
 
Po poobedňajšom tréningu karate, ktorý skončil asi o 18:00 som dúfala, že už prejdeme len na program. Omyl. O pol ôsmej sa začal ešte večerný tréning. Môj chrbát kričal: nieee a to chudák ešte ani nevedel, čo ho čaká. Hnedé pásy sme išli do menšej dojo v centre, kde nám sensei Milan dal robiť niekoľko veľmi zaujímavých cvikov. Hlavne posilujúcich. Následne sme sa začali učiť Kumite kata. Moje telo už zjavne prešlo do módu: rob si, čo chceš. Keď som si predstavila, že máme potom pred sebou ešte ukážky, prišlo mi zle. A bolo to tu, večerný program. Ako skoro pri každom vystúpení. Ubehol ako voda. Človek ani nevníma, čo sa deje. Aj aplikácie na ňom páchané ho zrazu bolia menej, lebo nemá čas sa nad tým pozastavovať. Každý z vyšších pásov sme si niečo pripravili. Snažili sme sa usporiadať rovnocenne a zladiť na diaľku aj s Žilinčanmi.
 
Najviac asi zaujali ako vždy tameshiwari, kde sme aj ja s Diou pôvodne chceli zlomiť pár škridlí. Na poslednú chvíľku sme akosi spanikárili a zrušili to (na budúce). Chalani polámali aj pár lát, ktoré neboli práve najtenšie a po malej prestávke sme mohli prejsť k zábavnej časti. Scénky Martinčanov nemali chybu. Pre nás boli rovnako nové ako pre divákov. Našu paródiu na holky u tyče som zázračne prežila a konečne sa prišlo k zlatému klincu programu. Tým bola tombola a hlavná výhra senseia Milana k jeho nedávnym narodeninám. Gitara na ktorú sme sa tajne skladali všetci posledné 2 týždne. Stanko si dal pri výbere zjavne záležať a Milanova úprimná radosť ma dojala. Dúfam, že darček poslúži a budeme z neho počuť veľa pekných tónov.
 
Spoločný večer sa niesol v duchu hrania a spievania. Ja som to už bohužiaľ naozaj nevydržala a zaspala.
Nedele patrí veľká vďaka za fyzicky nenáročný tréning Kyudo pod vedením Ivky a aj Tomášove ninjutsu bolo super. Na koniec sme mali ešte Mondó so senseimi. Tu som neúmyselne spôsobila Dii s Tomášom poriadnu svalovicu, ale boli výborným príkladom na moju otázku :-).
 
Keď to všetko zhrniem, stretla som sa s priateľmi, spoznala nových ľudí, prekonala opäť pár osobných hraníc, naučila a pochopila veľa vecí, konečne sa trochu uvoľnila a moja hlava si trochu oddýchla . Za to všetko ďakujem každému zúčastnenému a teším sa ako na ďalší Taikai príde už naozaj celý Dokan :-).
 
Veronika Vilhanová
2. kyu,
Bratislava
nacitavam
zavrieť